Historia

Historia firmy Farmpol zaczyna swój bieg w 1990 roku w Sopocie.

Rozpoczynający się w 1989 roku okres transformacji sprzyjający podejmowaniu działalności gospodarczej oraz niezorganizowany i pozbawiony konkurujących na nim przedsiębiorstw rynek dawał szansę na powodzenie w każdej niemal dziedzinie.

Profil działalności w pierwszej fazie zakładał specjalizowanie się w zaopatrzeniu jednostek służby zdrowia i aptek otwartych w materiały opatrunkowe, a zasięg ograniczał się do rejonu Trójmiasta. Firma rozwijała się bardzo dynamicznie, wzbogacała swoją ofertę o materiały higieniczne i rozszerzała działalność zaopatrując sklepy, a z czasem również lokalne hurtownie całego województwa.

Działalność PHH „Farmpol” opierała się od początku na współpracy z najsilniejszymi producentami krajowymi i wchodzącymi do Polski koncernami światowymi. Największe obroty firma generowała we współpracy z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych S.A., SCA Hygene, Johnson&Johnson, a przez długi czas była dystrybutorem farmaceutycznym Procter&Gamble.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych firma uruchomiła oddziały w Lubawie i Olsztynie rozszerzając zasięg swojego działania o województwo warmińsko-mazurskie.

W roku 1998 „Farmpol” przenosi się z wynajmowanych magazynów w Sopocie do własnych obiektów biurowo-magazynowych w Gdyni.

W związku z dynamicznym rozwojem Zarząd firmy przeprowadził, jako jeden z pierwszych w regionie, zmianę osobowości prawnej. Z początkiem roku 2000 rozpoczęło swą działalność nowe w formie prawnej przedsiębiorstwo PHH „Farmpol” sp. z o.o. wraz ze swoim Partnerem – Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych S.A.

Kolejne lata to dynamiczny rozwój, ciągłe poszerzanie asortymentu z zakresu higieny, chemii, kosmetyki oraz wyrobów medycznych. Wyodrębniono wyspecjalizowane działy handlowe, aby móc spełnić rosnące wymagania klientów.

Powstają dwa sklepy medyczne oferujące produkty medyczne, rehabilitacyjne oraz ortopedyczne.

W roku 2012 Zarząd podjął decyzję o kolejnej zmianie magazynów, co stało się faktem rok później. Tym sposobem firma po raz kolejny w swojej historii zmieniła siedzibę – od 2013 roku jest nią Gdańsk. Nowoczesne obiekty biurowo-magazynowe pozwalają na sprawną obsługę wszystkich złożonych zamówień.

historia4 historia5 historia3 historia1

FARMPOL dziś …

 • Zatrudnienie: około 100 pracowników, w tym 16 przedstawicieli handlowych, 2 działy telemarketingu, 2 sklepy medyczne
 • Siedziba: Gdańsk, ul. Nowatorów 8;
 • Biuro handlowe, magazyny: Gdańsk, ul. Budowlanych 23
 • Powierzchnia magazynu: 3300 m2
 • Oddział: Olsztyn, ul. Kołobrzeska 50
 • Szeroka oferta około 15 000 produktów takich jak: artykuły higieniczne, materiały opatrunkowe, kosmetyki, leki, chemia gospodarcza, środki do dezynfekcji, wyroby medyczne, sprzęt rehabilitacyjny, medyczny, ortopedyczny i wiele innych…
 • Kompleksowa oferta pozwalająca zaopatrzyć: rynek apteczny, tradycyjny, instytucjonalny, zagraniczny.
 • Około 10 000 klientów: apteki, sklepy medyczne, sklepy ogólnospożywcze, drogerie, markety, domy pomocy społecznej, hospicja, zakłady opiekuńczo-lecznicze, gabinety, zakłady opieki zdrowotnej, hurtownie, klienci indywidualni…
 • Obsługa jednej z największych ogólnopolskich sieci aptecznych
 • Obsługa gabinetów stomatologicznych na terenie całego kraju
 • Dwa własne sklepy medyczne w Gdańsku i Gdyni
 • Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego

Farmpol (1) Farmpol (6)Farmpol (11)Farmpol (12)